Hans Turkesteen is per 1 september 2024 aangesteld als CFO (Chief Financial Officer) van Tata Steel Nederland B.V., een toonaangevende staalproducent die zich voorbereidt op grote transformaties gericht op duurzaamheid. Daarnaast is hij sinds 2016 lid van de Raad van Toezicht van het Erasmus MC, een groot academisch ziekenhuis in Rotterdam. Turkesteen heeft een rijke ervaring in de financiële sector, inclusief functies bij verschillende prominente bedrijven.
Opleiding
De exacte opleidingsgegevens van Hans Turkesteen zijn niet aanwezig, echter, hij is een registeraccountant. Zijn opleiding heeft hem uitgerust met fundamentele vaardigheden in financiële analyse en strategisch management.
Carrière
Turkesteen’s carrière beslaat verschillende sleutelposities in de financiële wereld. Hij begon zijn loopbaan in 1982 bij Andersen, waar hij diverse functies vervulde en uiteindelijk Managing Partner werd van M&A. Na Andersen werkte hij van 2002 tot 2008 als Managing Partner M&A Capital Markets bij Deloitte. Vervolgens was hij van 2008 tot 2013 CFO bij Stork. Hierna was hij CFO van Imtech van 2013 tot 2015, waar hij betrokken was bij het herstructureringsprogramma na de fraudeverhalen die het bedrijf teisterden. Van 2017 tot 2019 vervulde hij de rol van CFO bij Intertrust N.V. Turkesteen is nu bij Tata Steel Nederland, waar hij zich zal richten op de financiële kant van de transitie naar groene staalproductie.
Bekend van
Hans Turkesteen is vooral bekend vanwege zijn betrokkenheid bij financiële transformaties en herstructureringen, met name bij de falen van Imtech en zijn rol bij het herstructureren van Stork en Intertrust. Zijn recente benoeming bij Tata Steel komt op het moment dat het bedrijf aanzienlijke verliezen rapporteert en zich voorbereidt op een vergroeningsoperatie die miljarden euro’s zal kosten. Turkesteen wordt gezien als een crisismanager met de nodige ervaring om de complexe uitdagingen aan te gaan die de staalindustrie momenteel bedroegen.
Nevenfuncties en -activiteiten
Geen nevenfuncties en -activiteiten bekend.
Privéleven
Geen privé gegevens bekend.
Andere bestuurders
Tom Heyman
Tom Heyman Tom Heyman is de Global Head Business Development van de Pharmaceutical Group bij Johnson & Johnson, een van de grootste wereldwijde gezondheidsconcerns. Hij heeft ook de functie van managing director bij Janssen Pharmaceutica, de farmaceutische tak van het bedrijf dat bekend staat om zijn innovatieve medicijnontwikkeling. Voorafgaand aan zijn huidige rol was hij betrokken bij verschillende sleutelfuncties binnen
Adriaan Nühn
Adriaan Nühn Adriaan Nühn is een ervaren bestuurder en momenteel bestuurslid van de Stichting Preferente Aandelen Wolters Kluwer. Daarnaast is hij actief in diverse advies- en toezichtsfunctionaliteiten bij bedrijven zoals Joolz B.V., Algrano AG en Eurocaps B.V. Tot 2022 was hij president-commissaris bij Just Eat Takeaway.com. Opleiding Adriaan Nühn behaalde in 1975 zijn Bachelor in Bedrijfskunde aan de Hogere Economische